Blog uživatele zdenny

Můj milý internetový deníčku ...

... promiň mi, že jsem si tě nejmíň 666 dní nepsal ...

Protože se hodlám věnovat světu, kterému absolutně nerozumím, světu internetových seznamek ... a mám spoustu otázek, a vůbec žádné odpovědě ...

Event log Windows aneb babo, raď

Log událostí je to správné místo, které nás v případě problémů se systémem navede k jejich původci. Tedy většinou:

Záznam v event loguZáznam v event logu

Vista ready RAM?

Pamatuju se, jak jsme svého času samolepkami Rok 2000: testováno! polepili kdejaký kazeťák, rychlovarku nebo popelník. Jenže tohle asi někdo myslel vážně:

Vista ready RAMVista ready RAM

Půjdou mi na tom sedmičky? A linux? Otázky, samé otázky ...

Nový Drupal web: usacarsantl.cz

Tak se nám ta rodinka Drupal webů utěšeně rozrůstá, dalším přírůstkem jsou stránky firmy zabývající se servisem amerických automobilů a opravami automatických převodovek pro vozy všech značek, které můžete najít na adrese www.usacarsantl.cz.

V první fázi jsem do Drupalu převedl obsah původních statických stránek a nyní pracujeme na implementaci e-shopu na platformě Ubercart.

Zvrácený humor reklamních systémů

Kontextová reklama je opravdu kontextová. Podívejte, co se mi zobrazilo v korespondenci s kolegou, který se už dva měsíce válí doma s pochroumanýma zádama:

Google má recept i na bolavá zádaGoogle má recept i na bolavá záda

20 000. track na last.fm

Jsou to asi 4 měsíce, co jsem protočil track s pořadovým číslem 10.000, a dnes už mám dvojnásobek :)

Jo, ten šikovný skript pro generování milestones se válí tady.

Neber jméno Boží nadarmo!

Připadám si tak trochu jako v IT Crowd aneb když napíšete do Google Google, zničíte tím celý Internet. Tedy ne že by stalo něco tak strašného, nicméně mám silný pocit, že když zmíním v článku Google, článek spadne ze svého původního čtvrtého místa na první straně hledání někam na smetiště dějin a jako bonus se mi vynuluje toolbar pagerank titulky. To je mi práce ...

Bezplatný upgrade na Windows 7 ode dneška

Včera Microsoft zveřejnil dlouho očekávanou zprávu. Na ode dneška zakoupených počítačích s OEM Windows Vista, jakož i u krabicových verzí systému, bude možný bezplatný (resp. za manipulační poplatek) upgrade na Windows 7 ve stejné edici, program se netýká nejnižší verze Home Basic.

U edicí Vista Business a Vista Ultimate máte navíc stále (samozřejmě teoretickou, protože ovladače) možnost downgrade na osvědčené Windows XP.

Datum uvedení Windows 7 na trh je stanoveno na 22. října 2009, resp. 31. října 2009 pro české verze.

Hranický rockfest ještě jednou

Přiznám se, že pro zveřejnění reportu z Hranického rockfestu jsem měl i tak trošku vedlejší úmysly. Zajímalo mě totiž, jak se ke zmíněnému příspěvku postaví Google. Proč?

Česká protipirátská unie: vrcholné stádium demagogie

Ministerstvo vnitra přijalo registraci České pirátské strany a hned je z toho patřičné haló. Ne že bych od nich čekal nějaké zázraky nebo nedejbože průnik do parlamentu, ale když už nic jiného, mohla by být jistou mediální protiváhou tiskovým zprávám stávajících autorských organizací, papouškovaných mainstreamovými novináři jakožto seriózní zpravodajství.

Poslyšte, co zahlédlo mé vlhké oko ve včerejší hlavní zpravodajské relaci na naší vaší:

`