Acer patří nakopat do koulí

Před časem jsem si na tomto místě posteskl, v souvislosti s řešením dilematu výběru mezi Windows XP nebo Windows Vista, o obecné nechuti výrobců ke zveřejňování ovladačů hardware pro starší, nicméně časem prověřené Windows XP. I já jsem z tohoto důvodu, byť za cenu jistého nepohodlí betaverze, nakonec skončil u Windows 7. Stále budu tvrdit, že za oním nezveřejňováním ovladačů je spíše politika než nějaké objektivní důvody. Chcete důkaz místo slipů?

Jak jsem zmiňoval, na webu Aceru se na mě k mému Aspire svého času smály toliko ovladače k Windows Vista (a na FTP serveru situace naprosto stejná). Dneska jsem dostal nápad prověřit, jestli už Acer náhodou nezveřejnil nějaké bety ovladačů k sedmičkám. Jaké bylo moje překvapení, když jsem sice žádné ovladače k Windows 7 nenašel, ale zato se na mne šklebily do té doby neexistující drivery k Windows XP, dokonce s výběrem mezi Home, Professional i 64-bit edition verzemi.

Windows XP ovladače k Acer Aspire 5730ZGWindows XP ovladače k Acer Aspire 5730ZG

Řekněte sami, není to na nakopání do prdele, nejlépe zepředu?

Závěrečné resumé? Pokud vás na notebooku vytáčejí Windows Vista, nenašli jste ovladače k Windows XP a neměli jste ani odvahu k instalaci Windows 7 Beta, zkuste se znovu podívat na web výrobce, třeba budete také příjemně překvapeni. A já jdu stahovat, protože člověk nikdy neví ...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`