Autorské svazy, věštci nebo orientální bazaristé?

Tak vám tak sleduju televizní noviny na naší vaší televizi a co vám nevidím – stateční Íčkovi hoši s nasazením vlastního života čapli dalšího fuj fuj filmového piráta. A opět můžeme sledovat Prchalové generátor náhodných čísel takřka v přímém přenosu.

Za zkopírování 140 filmů vyčíslila Česká protipirátská unie škodu na bratru 52 miliónů korun, přičemž budou tak hodní a hodlají po pachateli vymáhat pouhopouhé jedno procento, tedy 520 tisíc, pravděpodobně výměnou za to, že dotyčný ze sebe nechá dělat veřejného idiota v médiích. Metodou prostého dělení se pak dostaneme k částkám cca 370 000, respektive 3 700 korun za jedno zkopírované DVD.

Myslím že tato čísla hovoří sama za sebe. Spíše než ve výpočtech na základě aspoň trošku pravděpodobných dat z reálného světa bych jejich původ hledal ve věštění z křišťálové koule, přičemž konečná cena je stanovena licitováním, jako někde na rušném orientálním tržišti. Naprosto seriózní přístup, že.

A ani zdaleka ne ojedinělý. Podle mých informací, a to nikoliv původem v agentuře jedna paní povídala, úplně stejným způsobem postupují zástupci organizací OSA (nostra) či Intergram při svých spanilých vyjížďkách po vlastech českých, když vymáhají výpalné od hospodských za rádio puštěné ve výčepu anebo hoteliérech za televizi v neobsazeném pokoji. Věštění z křišťálové koule a následné smlouvání. A pokud nevěříte mně, zkuste si zagooglit sami, (ne)veselých historek z natáčení najdete celou řadu.

Dovolím si tvrdit, že největší pohromou pro důvěryhodnost autorských svazů jsou ... samotné autorské svazy.

P.S. Stejně jsou na Nově pěkní sráči. Mohli tu svou reportáž podbarvit protipirátským klipem z IT Crowd, mám na mysli díl s německým kanibalem. Ten alespoň dokázal pobavit ...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`