Česká televize zase zkouší

Podle iDNES.cz by Česká televize ráda kasírovala koncesionářské poplatky z počítačů připojených k internetu. Zdá se, že tentokrát v ČT uvažuje někdo hóóódně dopředu, a to v souvislosti s postupně zaváděným vysíláním v DVB-T. Proč? Protože po úplném vypnutí analogu přestane být zařízením technicky způsobilým každá televize bez digitálního tuneru či s předřazeným settopboxem a výpadek příjmů by asi zainteresované hodně bolel.

Určitě by mě zajímalo, co je vlastně myšleno tím počítačem připojeným k internetu. Je to počítač s veřejnou adresou, za NAT 1:1 nebo 1:N? Co počítač v síti za proxy serverem, kde žádné přímé připojení vlastně ani není? A co proxy s URL/obsahovým filtrem? Samé otázky ... Pro firmy (které musí platit za každý jednotlivý přijímač) s nějakou stovkou, tisícovkou počítačů v síti celkem slušná pálka.

Každopádně, Českou televizi žádný zákon nenutí nechávat streamy volně přístupné, tak ať si je klidně zpoplatní a nám ostatním můžou dát pokoj. Ostatně, zpoplatněný archiv vysílání si už v klidu provozují. Nebo hodlají zkasírovat počítače po celém světě? A máme pro změnu čekat faktury třeba z BBC?

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`