Další majitel patentu na kolo

Webová revoluce přichází! Podle magazínu Aha je grafický prvek stínovaného sloupu unikátním vynálezem nějakého špatně podepsaného webového studia (google odmítá najít).

Ačkoliv jsem něco podobného použil na jednom – dvou webech už někdy v letech 1999 nebo 2000, nejenom že bude muset předělat levou stranu tohoto bezvýznamného bloku moje maličkost, ale spolu s ní odhadem 1/3 českých stránek. Co českých, na celém světě! Nebo ne?

Proboha, co je to vlastně Sámer Issa?

...jen takový malý pozdrav

Čeština je nádherný jazyk, ale protože obsahuje mnoho pojmů, které od sebe lidé někdy nedokáží významově a obsahově rozlišit, zaměňují je nebo je chápou zjednodušeně, tedy významově stejně.

SLOUPEC je v češtině něco jiného než SLOUP.

Levý (střední,pravý) textový SLOUPEC s odkazy a hyperlinky je na webových stranách nebo na tvém blogu skutečně běžná věc, notoricky známá z webových stran, o tom opravdu nemusíme diskutovat.

Grafický prvek SLOUP je ale něco úplně jiného než textový sloupec. Řeč je o specifické grafice, tedy stínovaném sloupu a jeho použitím na každé straně webu. Představ si místo něj např. svou výraznou a všechny tvé stránky blogu jednotící grafiku: modrou horní lištu s bílým zápisníkem, tužkou a tvým jménem, ale ve svislém provedení.

Nejde tady o žádné patenty (to je opět jiný český pojem s jiným obsahem). ale o specifickou grafiku. která byla a je pro nějaký konkrétní web nebo blog typická. Nemusí se ti líbit, to je už individuální věc, mně se nelíbí tisíce jiných grafik, ale pokud jsi tohle pochopil, nemúžeš už tvrdit, že máš tu stejnou na svém blogu a že je běžně použitá na 1/3 všech webů, jak to zatím pišeš na blogu.

Pokud tobě pak někdo obšlehne a poupraví pro sebe tvou grafiku a ty se budeš jen bránit, slibuji ti, že nikdy nenapíšu, že si hraješ na vynálezce kola, že mám u sebe také své vodorovné cosi a že to tvé má dokonce 1/3 všech webů na světě.

Nemám tě za hlupáka, prošel jsem si tvůj blog a je až mimořádně dobrý. Nepoužil jsem proti tobě jak vidíš odvetou jediné zesměšnující slovo, nevracím ti stejným výsměchem o vynálezci kola, revolucionáři, pionýru...atd. Mám tě za schopného a proto se tě tady jen ptám: dokážeš být férový, uznat a napravit svůj omyl? Víš, to je tak: můžeme se i jako profíci ve svých oborech občas splést, ale pokud jsme rovní a nechceme jiným záměrně škodit, dokážeme to přiznat a omluvit se tomu, koho jsme napadli.

Přeji ti vše dobré.

Miloš

Můžeš se na mě zlobit

Můžeš se na mě zlobit jak chceš, ale to co má na webu DS (v rámci korektnosti - co to je David Spilka? :)) podle mého jasně asociuje PA aparát s nějakým vnějším efektem (nasvícení, vypouklené čelo), u Sámera je sloup odshora dolů s logem bez nějakého jasného významu. Já v tom prostě podobnost, o inspiraci už vůbec nemluvě, nevidím.

Pokud jseš autorem grafiky na webu SI, vnímáš to asi citlivěji, OK. Zkus to tedy brát jako názor nezainteresované osoby. Proč vlastně nebyl použitý IMHO dobrý motiv ze vstupu na stránky (rampa kolem pódia bez toho poblikávání) na celý web? Frame nebo iframe, to už není takový rozdíl.

P.S. Dizajn tohodle bloku neber vůbec jako nějakou náročnou práci, je to lehce upravená defaultní šablona Drupalu 4 (tabulky do css layoutu, lehce vystínované oddělení krajních sloupců, pozadí, logo), tak na dvě tři hodinky.

Tož asi tak :)

Hezké velikonoce:-)

Nezlobím se, prostě pořád ještě nechápeš. Já se tě neptám co má a nemá smysl, ani jak co dělat, na to mi odpovídáš zbytečně. Pouze jsem ti vysvětlil v čem se ty hluboce mýlíš (notoricky známý textový sloupec kontra specifická grafika sloupu) a proč je tvůj text "Další majitel patentu na kolo" stojící na tvém mylném výkladu sloupec = sloup prostě nesmyslný. A na to jsi neregoval.

Neptal jsem se tě na tvůj názor na smysl mé grafiky, nezajímá mne. Nenapsal jsem jediné slovo o smyslu nebo nesmyslu tvé grafiky, taky mne nezajímá. To je jen moje a jen tvoje věc, nic ve zlém:-)

Ale když už považuješ za dobrý motiv mou stage (rampa kolem podia) na titulní straně a ptáš se, proč nebyla použita dál na celém webu, odpovím ti: zvětši si ale opravdu hodně tu rampu, zajeď si úplně vlevo a podivej se na to co uvidíš nad levým mixpultem..., ušetřím ti práci - je to detail té třísloupové konstrukce - onen SLOUP. Na titulce vidíš celou konstrukci, v sekcích = částech webu už jen část celku= sloup jako detail -pochopeno? Co si na něj pak pověsim nebo ne, je zase jen moje věc, cokoli nebo nic- poslal jsem ti to mejlem a vidíš to v sekcích na webu, ale to je druhotné.

Nediskutujeme tady totiž o tvé nebo o mé grafice, ukazál jsem ti jen, že jsi se svým útokem na nějaké "vynálezce a sloupce" hodně mimo mísu.

Jestli to pořád nechápeš, pak mne omluv, že se trapně opakuji: textový sloupec webu není grafický prvek webu = sloup a jeho následné použití v grafice stránek webu.

PS. Pokud si ten zavádějící a nesmyslný článeček o užití onoho sloupu na 1/3 webů na světě tady opravdu chceš hrdě nechat, ukaž mi prosím aspoň jeden z oněch webů o kterých v něm píšeš, tedy kromě toho, který znám a je předmětem sporu. Nejsem tyran a nebudu po tobě chtít tebou deklarované tisíce a miliony webů světa, nenašel bys je a já tě nechci ztrapnit. Textové sloupce, tak jak je chápeme oba, má např. Atlas a miliony dalších webů, já se ale ptám jednoduše a jasně - kde jsou ty tvé miliony webů světa s mým grafickým řešením?:-) Přiznej si, že jsi těžce ujel:-) Nehodnotil jsem design tvého blogu a už vůbec ne jako náročný (to prostě není), napsal jsem ti jen, že tvůj blog je až mimořádně dobrý a myslím tím obsahově a jen ve srovnání s jinými nudnými bločky o ničem všude na netu. Docela jsi mne pobavil například popsanou výměnou své záchodové mísy s vtipným použitím comptermínů. To mě možná spletlo, že jsi správnej chlap, co umí uznat chybu bez ohledu na to odkud je a pro koho tím článečkem nejprve kopal. Netrap se tím, není to poprvé co jsem se v lidech spletl a fakt se nezlobím:-) Kam bych přišel, kdybych se měl zlobit na lidskou hloupost, která je už podle klasika J.Wericha prostě věčná... Tož asi tak a hezké Velikonoce ti přeji:-)

Já bych se klidně omluvil,

Já bych se klidně omluvil, jenže mám pořád pocit, že nějak není za co a že se točíme v kruhu.

Pokud tedy přistoupím na tvou argumentaci, že sloupec != sloup, jaký je podle tebe mezi nimi rozdíl, samozřejmě mám na mysli v kontextu webových stránek?

UPDATE: pardon, zapomněl jsem na ty stránky s něčím, co by mohlo připomínat sloup, tak tedy: morgus.cz

:-) oceňuji sice tvou snahu, ale...

Myslíš tu pěknou linku?:-) No v pondělní Velikonoční odpoledne už možná, ale dnes za střízliva ještě ani omylem:-) Zase JEN SLOUPEC s textem ohraničený linkou, kde ale máš ten ZCELA TOTOŽNÝ cca 100 pixlíků široký sloup na místě onoho textového sloupce ?:-))) Zkus soudnímu znalci z oboru autorského práva říct, že ti trabant připomíná třeba mercedes tím, že má také 4 kola, volant...atd.-)

OK -dík za snahu a nedělej si vrásky.-) Do tvé původní verze o 1/3 webů světa sice hodně daleko, ale kašli na to hledání, stejný sloup stejně nenajdeš:-) Napiš raději třeba o výměně vany a když tam necháš i vodu a vytopíš u toho sousedy (ilegální uživatelé média) a napálíš to comptermíny, mohla by z toho být dost dobrá sranda:-)

Svátky jsem ti už popřál - tak ahoj:-)
M

PS. Nemíním tě absolutně nijak ovlivňovat, ale pivo
někdy dát můžeme, ať je sranda:-) Povím ti pak, jak jsem ten compstyl výměna comphajzlíku měl kdysi sepsanou pro compverzi: domácí compzabijačka:-) A znáš tu compverzi upgrade z milenka na manželka?:-) Taky dobrá sranda.-) tak zatím.-)

Líbí se mi tvůj způsob

Líbí se mi tvůj způsob manipulace – já tě v podstatě chválím a ty na mě (mám to správně? ;) pořád takhle – ale na to ti neskočím :)

Protože má někdo jiný názor a trvá na něm, je z něho hlupák (po našem hňup), to už se mi líbí míň, ale budiž – to je můj problém.

Pořád mi totiž nejsou jasné hranice sloupec × sloup. Musí být odshora až dolů? Má mít toliko grafickou funkci, nebo přes něj může být nějaký obsah? Rozhoduje šířka?

P.S. Pivo beru, dáme si přes držku a roztrháme si občanky ;)

BINGO

JE TO JEN MANIPULÁTOR. STAČÍ SE PODÍVAT JAK SE ÚČELOVĚ SCHOVÁVÁ ZA SAMERA PŘI MANIPULACI S FANYNKAMA VE FORU NA JEHO STRANKÁCH :O)
PODLE MĚ BY SPÍŠE MĚL PŘIZNAT SVOJI CHYBU A OMLUVIT SE TOMU WEBMASTEROVI KTERÉHO NEPRÁVEM OBVINIL Z KRÁDEŽE AUTORSKÝCH PRÁV. TO ŽE TO UŽ DÁVNO NEUDĚLAL ODPOVÍDÁ ZŘEJMĚ JEHO CHARAKTERU.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`