Digitalizace: hotovo

Přišlo mi celkem směšné, jak se dneska v černé kronice televizních novinách na TV Nova pan ředitel chlubil brzkým zařazením Nova Cinema do pozemního digitálního vysílání. Není nad to celý proces sabotovat a ve finále se tvářit jako poslední spasitel digitalizace. Co mi to jenom připomíná, že by Telekomiku a její spouštění ADSL?

Přestože v našem regionu není po DVB-T signálu ani slechu (a ještě dlouho nebude), osobně si můžu digitalizaci odfajfkovat jako splněnou – o víkendu jsem připojil k satelitu poslední televizi.

Myslím jsem se tu už zmiňoval, že zhruba rok a půl máme nainstalovaný příjem Digi TV. Kdo viděl jak vypadá její obraz na 100+ cm plazmě/LCD, bude se mnou nejspíš souhlasit, že není to pravé ořechové. I proto jsem se rozhodl pro změnu vyzkoušet česko - slovenský Skylink.

Zatímco od Digi většinou dostanete službu s minimálními počátečními náklady (řádově stokoruny) a na klíč, tj. stačí jenom ukazovat a pak zmáčknout AV na televizi, u Skylinku je třeba zakoupit celou satelitní sadu s dekódovací kartou (zhruba od 5000 Kč) a taky se postarat o její montáž. Montážních firem se dá najít spousta, ale není až takový problém to nainstalovat vlastními silami, pokud člověk už aspoň jednou viděl, jak na to.

Výpočet pro zaměření paraboly je k dispozici například na satlex.de, stačí znát pozici satelitu a GPS souřadnice místa instalace. Měřič signálu je otázka několika stovek a poptáte-li se ve svém okolí, možná půjde i zapůjčit. A pak jde v podstatě jenom o skládání lega a natočení paraboly správným směrem :)

Teď už stačí zkontrolovat obraz na velkoformátové televizi. Protože doma žádný takový krám zatím nemáme, budu věřit recenzím a komentářům, že oproti Digi TV je jistý kvalitativní krok znát. Byť mám poměrně vážné obavy, že majitelé zbrusu nových vánočních 100+ cm LCD s DVB-T příjmem by možná byli rádi i za tu nekvalitu obrazu Digi TV :)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`