Hranický rockfest ještě jednou

Přiznám se, že pro zveřejnění reportu z Hranického rockfestu jsem měl i tak trošku vedlejší úmysly. Zajímalo mě totiž, jak se ke zmíněnému příspěvku postaví Google. Proč?

O tom, že se na festival pojedeme podívat, bylo prakticky rozhodnuto někdy během března či dubna, poté co jsme už věděli jména dvou vystupujících kapel. Jakožto kluci zvědaví jsme samozřejmě chtěli znát kompletní line-up, časy jednotlivých vystoupení nebo nějaké další podrobnosti. Jenže vyhledávače mlčely.

Ano, na portálech s přehledem kulturních akcí bylo možno nalézt termín a místo konání festu, nebyl problém najít dokumentaci ročníků minulých, ale oficiální web jako by neexistoval. Existoval. Jenže jeho adresa se byla nejspíš natištěná jenom na festivalových vstupenkách.

A co Google na mou minireportáž? Dopsal jsem ji a zveřejnil v průběhu pondělního večera a dneska ráno se už skromně krčila na posledním místě první strany Google (hledaný výraz: hranický rockfest). A to bez nějakých šamanských woo-doo kouzel.

Reportáž z festu na GoogleReportáž z festu na Google

V principu nemám nic proti všem těm systémům s podtitulem profesionální stránky do pěti minut, jenže i v tomhle případě je třeba aspoň trošku vědět která bije, a některé věci v nápovědě prostě nepíšou. Troufám si tvrdit, že k protlačení oficiálních stránek festivalu na první stranu by až tak moc potřeba nebylo.

V tomto konkrétním případě by myslím naprosto stačilo o zveřejnění odkazů požádat vystupující kapely na jejich webech a na stránky samotné vypotit tak jednou týdně nějakou tu aktualitu. Nota bene, když si s webem někdo dal tu práci a tenhle způsob propagace vyjde určitě levněji než tisk plakátů či reklama v médiích, navíc s minimálním úsilím. Schválně, kdy jste si naposledy prohlíželi vylepené plakáty?

UPDATE: Zdá se, že tahle moje nevinná legrácka má svoji dohru. Dobrou zprávou může být, že právě na místo mého původního článku poskočily oficiální stránky rockfestu :)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`