Internet Explorer 7 už dorazil i k nám

Když jsem včera večer bloudil po webu Microsoftu a hledal nějaké informace o kodecích pro přehrávání DVD, překlikl jsem nakonec i na web Windows Update. Smála se tam na mě jediná kritická záplata - IE7. I neodolal jsem a odklikl, koneckonců, mašin se šestkovou verzí mám kolem sebe stále dost :)

IE 7 screenshotIE 7 screenshot

Instalace

Víceméně bezproblémová, jen si vyžádala ověření pravosti windows (pokolikáté už?) a potvrzení dodatku licenční smlouvy. Po jejím skončení a prvním spuštění browseru si slušně požádal o pár dodatečných nastavení (phishing filter, cleartype atd.). No a samozřejmě, hned se musel natáhnout první balík záplat.
Jsem zvědavý, jak celý proces bude probíhat při instalaci z WSUS ...

První dojem - jak to vypadá

Úplně zmizel řádek menu, předlouhý seznam ikonek zredukován na tlačítka zpět a vpřed, následuje adresní pole a vedle něj pole pro vyhledávání, mezi něž byla vklíněna tlačítka stop a refresh (IMHO nápad dobrý). Další ikonky (bookmarky, domovská stránka, RSS, tisk) najdeme v řádku druhém, vedle seznamu otevřených tabů, ale myslím že klávesové zkratky dojdou své renesance.

Druhý dojem - jak to browsí

Samozřejmě jsem si hned musel proběhnout weby, na kterých nějakým způsobem participuju. Myslím že to nedopadlo až tak zle. Paradoxně se problémy objevily tam, kde bych je nečekal ani omylem – u archaicky tabulkového gsm4U drobné nedoladěnosti v levém sloupečku, a jak na potvoru i tady na bloku – ty už však byly takového rázu, že jsem musel zakázat celou šablonu a vrátit se k defaultní.

Instalovat či ne?

Těžká otázka :) Pro tvůrce stránek prakticky nutnost, těm co používají nějakou alternativu to může být celkem fuk, ale u klasických BFU bych asi ještě měsíc – dva vydržel ...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`