Jak nedělat srovnání počítačů

Podle Lupy, respektive průzkumu Mediaresearch na Lupě prezentovaném, je iDnes nejdůvěryhodnějším zpravodajským serverem. No, zpravodajským možná, nicméně některé zveřejňované materiály z jeho odborných sekcí jsou spíše k breku. Anebo k smíchu?

Jedním takovým je i článek Počítačové sestavy z obchodních domů: kvalitní stroje i vyhozené peníze, jehož cílem mělo být srovnání počítačových sestav v ceně do 10.000 káčé včetně dépéhá, jenže z něho vyšel text, který by se jako jednooký mezi slepými sice vyjímal v počítačovém koutku magazínu Květy, ale na tzv. odbornou sekci seriózního serveru mi přijde hodně slabý. A jaký že je recept tvorby technetího bastlu?

  1. vezmi osmero počítačových sestav v ceně okolo 10.000, nejlépe s označením Office čili kancelářský, a zkritizuj jejich nedostatečný výkon, zejména v nejnovějších hrách
  2. absolutně ignoruj jejich (ne)vybavení operačním systémem, co na tom že rozdíl mezi FreeDOSem (čti: počítačem bez systému) a Vistou Business dělá nějaké 4.000, tedy bezmála polovinu z cílové ceny
  3. bedlivým okem zhodnoť osazení nejnovějšími komponentami a patřičně vypíchni použití těch výběhových. Je sice pravda, že právě použití technicky zastaralejších dílů sráží cenu dolů a záruční dobu to navíc nijak nezkracuje, ale je potřeba být stále dostatečně in!
  4. u supermarketově čili metodou zaplať a vypadni prodávaných počítačů nezapomeň zmínit nemožnost konfigurace na míru

Myslím, že by se tam našly i nějaké další drobnosti, ale zmíněné body mi přišly jako nejpodstatnější a nejvíc do očí bijící.

Každopádně, i počítač v ceně okolo 10.000 může udělat radost a svému uživateli mnoho let spokojeně sloužit. Je však třeba si dopředu ujasnit, na co ho budu vlastně používat, kolik za něj chci dát a co všechno si představuji v ceně. A nebát se požádat o radu či konzultaci někoho zkušenějšího, ovšem moc nedoporučuju prodavače nebo redaktory technetu :)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`