Ladovská zima?

Když začalo před silvestrovskou půlnocí padat z oblohy to bílé svinstvo, nikdo ještě netušil, co nám přinesou dny následující, a že TV Nova označí ve včerejších zprávách aktuální situaci za nejhorší zimu za poslední dva roky (!).

A zatímco D-FENS začal okamžitě šít do cyklistů, kterých jsem naštěstí moc nepotkal, a i když i mě celkem vytáčejí chodci se sebevražednými sklony, skákající bezprostředně před kapotu, přesto bych chtěl vypíchnout věc jinou. Zdá se mi, že jsme my řidiči nějak zapomněli jezdit na sněhu.

Od čtvrtka do neděle, kdy byl provoz na cestách díky svátkům relativně slabší, se to ještě celkem přežít dalo, ale už včera ráno při cestě do práce se cestovní rychlost mimo město zasekla někde na 60 km/h a ve městě zhruba na polovině. A díky moudrému rozhodnutí soudruhů radních, kdy ve městě prakticky nenajdeme kousek čtyřproudé komunikace, to vše navíc okořeněné poslední módou – ostrůvky uprostřed cesty, takového Fitipaldiho se smrtí v očích prostě nepředjedete.

Co takhle, kdyby silničáři nechali v depu všechny sypače a cesty by se jenom prohrnovaly? Řidiči by si snad zase zvykli a ten zbytek by už vytřídil Darwin :)

Každopádně přeju hodně zimních kilometrů bez stresů a nehod ...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`