Linksys PAP2T a nastavení pro CLIP

Nefungující identifikace volajícího AKA CLIP mě lehce iritovala, přece jen je občas dobré nechat některé telefonáty bez odezvy :) Jelikož ve webovém rozhraní VoIP brány byla čísla příchozích hovorů zobrazena a telefonní aparát službu podporovat měl, problém bylo třeba hledat právě mezi nimi, respektive v příslušné signalizaci.

S pomocí diskuzního fóra telefonujeme.cz jsem se zaměřil na laborování s nastavením Caller ID Method (ve webové administraci Admin Login/advanced view/Regional, ke konci stránky), jako nejvhodnější se ukázalo Bellcore(N.Amer,China). Pokud by to nestačilo, odborníci doporučují na téže obrazovce (v horní části) ještě nastavit Ring Waveform na Trapezoid, Ring Voltage na 100 (V) a Ring Frequency na 35 (Hz). Pozor, volající číslo se zobrazuje až po prvním zazvonění!

Pokud používáte pro nastaveni VoIP adpatéru provisioning, jde (aspoň u 802.cz) provést konfiguraci Caller ID Method přímo tam, pro nastavení dalších zmiňovaných parametrů jej bude bohužel třeba vypnout. Tím přijdeme třeba o updaty firmware, ale znáte to, když se kácí les ...

Uvedené nastavení mám prakticky (a úspěšně) vyzkoušené s bránami Linksys PAP2T-EU a Linksys SPA2102 s DECT telefony Sencor STC 33 na službě 802.VOX.

VoIP telefonování zdar!

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`