Nekuřácká propaganda?

Boom nekuřáckých hospod, barů a kaváren konečně dorazil do Česka, jak píší na iDNES.cz. Škoda jen, že celý článek tak trochu zavání nekuřáckou propagandou, možná i demagogií.

Nehodlám zpochybňovat zkušenosti dvou citovaných majitelů nekuřáckých podniků, dokonce bych prezentovaným číslům i věřil. Jenže, řekneme-li A, měli bychom být schopni říci i B. Za současných podmínek totiž s nekuřáckým prostředím podniku mohou pracovat jako s konkurenční výhodou, a tím přebírat zákazníky svým kuřáckým konkurentům.

Ovšem obávám se, že tato výhoda padne přesně tehdy, kdy bude zákaz kouření nainstalován plošně. Dokonce si troufám tvrdit, že přesně v tom okamžiku budou všechny konkurenční trumfy na straně těch, kteří se rozhodnou nadále provozovat hospody kuřácké, ať už se budou nazývat jakkoliv. A nepochybuji o tom, že nějaké vhodné krytí se (jako vždy) najde.

A tak se ptám, nebylo by tedy lepší nechat konečné rozhodnutí na jistě svéprávných restauratérech, než přijímat desetitisící padesátý osmý nadbytečný a dopředu děravý zákon?

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`