Odříznul Velký bratr Wikipedii?

Tak nám podle iHeute na Wikipedii udeřila cenzura kvůli obalu jednoho alba západoněmeckých soudruhů Scorpions.

Nijak zvlášť mě nezajímá cesta do hlubin prasákovy pardon cenzorovy duše, protože slovo cenzor mi spíše než povolání evokuje diagnózu a možná by dotyčného nebylo od věci svěřit do péče slečny veterinářky z jednoho filmu paní Chytilové. Jenže odkazovaný článek sekci technet nedělá zrovna čest a důležité otázky zůstávají nezodpovězeny.

Kdo dal právo nějaké podivné organizaci IWF (Internet Watch Foundation) cenzurovat internet? Respektive, proč je musí britští internetoví provideři na slovo poslouchat? Tedy aspoň 95 % z nich :) Nemluvě o tom, že filtr těchdle lumenů už nějakým způsobem zasahuje i do připojení od nebritského exOskara. A kdy to dorazí plošně i k nám, Džamilovci se na podobnou hračku už určitě třesou?

A taky by mě zajímala technická stránka věci. Není-li zablokována celá Wikipedie, znamená to, že britští provideři mají tu drzost šňupat v paketech? A co na to síťová neutralita? Otázky, samé otázky ...

A na závěr jeden lehce poupravený optimistický citát: Násilí nevadí, pokud se u něj nemluví sprostě anebo nejste náhodou nahatý!

UPDATE:

  • zajímavý technický rozbor celé situace přinesla Lupa
  • cenzura plíživě postupuje, po Vodafonu se na blokování obsahu chystá i T-Mobile. Ach jo ...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`