Padla další bašta opensource

Městská část Ostrava-Jih, dosud provozující svoje IT systémy na SUSE Linuxu, byla nepříliš demokraticky donucena odmigrovat na MS Windows. A tak zatímco ve světě se dělají spíše přechody opačným směrem, ať už kvůli nákladům na pořízení a provoz, ale i kvůli zbavení se závislosti na produktech jedné firmy, ostravšti radni mají svůj rozum.

Celá kauza má jednu nepříjemnou pachuť – protože vyhlášené výběrové řízení na novou dodávku softwaru a služeb opět vyhrálo řešení na bázi linuxu, byl celý tendr zrušen a peníze na nákup microsoftích licencí byly prostě odhlasovány a basta. Podobnost s nejmenovanou smlouvou z Lisabonu čistě náhodná.

Je to asi dva roky, co jsme i my byli nuceni přejít z Novell Netware na Windows 2003 a na některé nedomyšlenosti nadávám dodnes, obzvlášť na centrální AD politiky z Prahe, kde jsou přece vo kapánek chytřejší. Nemluvě o tom, že kde nám dříve stačil jeden jednoprocesorový server, máme dnes dva. Dvouprocesorové. A že se i přes to zejména domain controller dokáže pěkně zapotit!

Každopádně pánům z ostravského IT nezávidím, není nad to dělat zbytečnou a nevděčnou práci, jenom kvůli rozhodnutí partičky nejpíš dobře podmazaných neználků.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`