Policejní náčelník se zbláznil

Policajti mají občas svérázné nápady. Neměli by je ale pouštět k četbě memoárů slavných sovětských generálů druhé světové války, protože nápad stavět motorkáře lidským štítem mi připadne jako střižený podle téže šablony. S tím rozdílem, že generálové si taktiku нас много dovolit mohli, zatímco policajti si setrvale stěžují na personální podstav.

Nu, na podobné věci už ve světě vymysleli patřičnou techniku, jako třeba zastavovací pásy s hřeby, jenže pro jejich pořízení by asi bylo třeba oželet dvě-tři fóbije s barevnou hudbou f kombajnu f metalíze f obšlehnutém SS stylingu, což by samozřejmě snížilo prestiž policejního sboru. Nemluvě o tom, že vyplácení náhrad vdovám po obětavých příslušnících vyjde přece mnohem levněji.

Teď ale chvilku vážně. Hrdinství je sice krásná věc, ale k zastavení příliš rychlého motorkáře myslím zbytečná. Darwin funguje spolehlivě a motorkář stejně ve většině případů rozbije držku jenom sám sobě. Jako by nestačili ti nešťastníci, kteří nedávali v policejní škole pozor při hodinách bezpečného zastavování vozidel, a pod koly tzv. pirátů silnic končí už teď. Máme přece ten služební poměr a rozkazu se může odporovat až po jeho řádném splnění.

Volejte docenta Chocholouška :)

DISCLAIMER:
Autorova aktuální moto má Vmax lehce přes 100 km/h, RZ je perfektně čitelná a (lehce nepředpisově, anžto provrtaná skrze evropskou únii) přimontovaná na předepsaném místě.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`