Přerov na titulních stránkách

Nejenom Karel Svoboda, ale i naše provinční maloměsto plní v těchto dnech titulní stránky novin i headlines televizního zpravodajství. Někdejší kulturní památka, budova všem místním známá pod názvem Komuna a náhle přejmenovaná na spolkový dům Trávník, svádí nerovný souboj s bourací četou.

Ponechme stranou, že je její minulost více či méně spjata s akcemi předvoje dělnické třídy, někde se scházet museli. Ponechme ji stranou jako někdejší centrum kulturního života. Ostatně, mně v paměti utkvěly snad jenom dvě akce. Koncert Orlíku, zajímavý na město nadprůměrnou koncentraci policajtů a podprůměrnou indočechů. A stužkovací večírek, nejdříve ohrožovaný žertováním energetiků s dodávkami proudu a který, ačkoliv striktně nealkoholický a nekuřácký, skončil většinou účastníků našrot a na hajzlících by se okamžitě mohly udit slanina a klobásky.

Zrovna tak nemá cenu rozebírat macešský vztah jejího někdejšího majitele či korouhvičkový postoj zastupitelů, kteří si momentálně honí politické body, médii prezentováni jako spasitelé, a ke kterým se operativně přidal i ministr kultury. Ani jindy akční městské dráby, v danou chvíli neschopné dělníkům nasadit botičky. Či to, že na místě by měl vyrůst stopadesátý supermarket.

Protože o křišťálově čistých úmyslech současného majitele objektu nejlépe vypovídá fakt, že demoliční komando naběhlo do akce v sobotu v jednu hodinu ráno ...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`