Prestigio? Příště raději ne ...

Zhruba před rokem a půl jsem se rozhodl pořídit si nový notebook. Už poměrně dlouho se měnil poměr cen nový/repas v neprospěch repasů, rozhodnul jsem se tedy pro nový, a po prostudování několika hodně recenzí padla volba na celkem dynamicky rostoucí značku Prestigio.

Lehké problémy nastaly už při dodávce, objednaná konfigurace nebyla nadále k dispozici, i oželel jsem multiformátovou DVDRW mechaniku výměnou za silnější HW. Prestigio P1520W nakonec vypadalo takto: 15,4" WXGA, Pentium M/2 GHz, i915 chipset, 1 GB RAM, 100 GB HDD, CDRW/DVDR, wifi b/g, to vše i s XP Professional za cca 30 tisíc kocourkovské měny.

Před necelým rokem, jak na potvoru mezi Vánocemi a Silvestrem, začal zlobit harddisk, a po přečtení informací ze S.M.A.R.T. šel notes na první reklamaci. Servis měl i v těchto dnech kupodivu otevřeno, a ani oprava netrvala extra dlouho, přesto jsem byl 14 dní bez počítače a stálo to dvě cesty do Zlína.

Půl roku byl klid. Jednoho rána jsem si ale povšiml cca 100px širokého zelenkavého pruhu odshora dolů displeje, ve kterém zvláštním způsobem fosforeskovaly ostatní barvy. Druhá reklamace, tentokrát na necelý týden, a další dvě cesty do Zlína.

Bylo nebylo, včera ráno startuju notebook, a na levé straně displeje mě vítají dvě ostře zelené jednopixelové linky odshora dolů. Při pohybu víka mají občas snahu střídavě mizet, což signalizuje špatný drátek či kontakt, ale dokud jsme v záruce, opravovat to sám nehodlám. Čili další reklamace :(

P1520 vada na displejiP1520 vada na displeji

Tím samozřejmě nechci říci, že všechny Prestigia jsou krámy, a že jsem nenarazil na chybný kus. Sám vím o jednom zhruba stejně starém, který je bez problémů. Pravda, je to P1510, tedy stavěný na jiném šasi. Já jsem již v této chvíli ale rozhodnut, že příště s největší pravděpodobností sáhnu po jiné značce.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`