Prestigio R.I.P.

Bylo nebylo, po první i druhé závadě na LCD panelu notebooku přišla po necelém roce třetí. I když jsem zkusmo kontaktoval servis, kolik by jako stála oprava, už od pátku jsem pečlivě studoval letáky, cože se dá v dnešní době pořídit a za kolik. Mimochodem, dnešní odpověď servisu s cifrou mezi 5 až 12 tisíci mi celkem vyrazila dech, obzvlášť ve srovnání s aktuálními cenami laptopů, začínajících zhruba na 10 000 českých korun.

V sobotu jsme cestu na narozeninovou oslavu vzali oklikou přes olomoucký Electro World. Jak už je v našich končinách dobrým zvykem, model nabízený letákem už samozřejmě nebyl, i oželel jsem numerickou klávesnici a vzal podobný kus ve stejné cenové hladině. Čili Acer Aspire 5730ZG, 15,4" WXGA, dual-core T3200 (2 GHz, 667 MHz FSB, 1 MB L2 cache), 3 GB DDR2, 320 GB HDD, GeForce 9300M, DVD multi, wifi b/g/n, BT. A JehoVista™ Home Premium, to vše za o něco málo více než polovinu ceny Prestigia.

A tak od neděle večer přesouvám data a zápasím s Vistama, takové OpenVPN či Vertrigo server se ukázaly jako pěkný oříšek. Ale zdá se, že konečně začínám vyhrávat :)

Zátiší s notebooky :)Zátiší s notebooky :)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`