Proč? aneb restartovaný Arakain

Protože jsem osobně velice málo kulturní člověk, první letošní koncertní akci jsem absolvoval až včera, pokud si dobře vzpomínám, tak posledním loňským zářezem byli Törr a Alkehol v těsně předvánočním víkendu.

Od první předkapely (Venefica?) jsem vydržel celé jeden a půl písničky, pak jsem raději zvolil strategický ústup do restauračního zařízení za kamarádem a Birellem :) Druhou v pořadí (Empire) už jsme zvládli s přehledem, zajímavý mi přišel kytarista s vizáží exTitanického Žorko Enčeva.

Arakain naběhnul před slušně rozehřáté publikum krátce po desáté. Restartové novinky prokládali staršími věcmi, i když z těch opravdových vykopávek zazněly snad jenom Kamennej anděl a Zase spíš v noci sama. Musím přiznat, že ačkoliv mě nové album na první poslech extra nezaujalo a pořád jsem se nějak nemohl srovnat s obsazením postu zpěváka, naživo mne Arakaini s Honzou Toužimským v čele přesvědčili. A co jsem tak po očku sledoval reakce okolí, nejen mě :)

Pokud to mám shrnout, celkový dojem z koncertu výborný, kladně hodnotím zvuk, na čemž se možná podepsal i fakt, že jsem po dlouhé době nestál v první lajně, ale s lehkým odstupem. Drobná kaňka na kráse přišla až s koncem celého setu (cca hodinka a půl), ještě dvě – tři věci zaznít měly, už jen proto, že na nadpisovou a svým způsobem generační výpověď Proč? se nedostalo vůbec ...

UPDATE: on-line rozhovor s Honzou Toužimským
UPDATE 2: Ozzák pokřtil nové album Arakainu, jehož zpěvák při koncertu zkolaboval

k tématu :-)

Mě se Arakain moc líbily...sem názoru že Honza Toužimský jim sedl(na Masters of rock 2008 s tou filharmonií to byla kráááása).Ale neupřu se názoru že Brichta byl Brichta.Já ho viděla na živo ještě za dob s Arakainem. Vzpomínky zůstanou....

jj

jen musím souhlasit z výše zmíněným... loni jsem na MOR taky byl a očekával jak se Arakain s Honzou Toužimským ukáže.. a nezklamali, byla to parádička.

Arakain repete :)

Na sobotu plánujeme bečku, tak si ten koncert asi promítneme ... zvuk jsem sice už slyšel, ale obraz ještě neviděl :)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`