Telefónica O2 je důstojným nástupcem SPT Telecomu

V nějaké internetové diskuzi jsem četl, že lidi jsou v podstatě blbí a pro změnu vnímání produktu/služby/firmy úplně stačí pozměnit balení, logo anebo barvičky. No, my zkušenější se snad zmást nedáme a dobře víme, z jakého podhoubí se vylíhla Telefónica O2.

Ještě v dobách SPT Telecomu se říkalo, že smluvní vztah s touto firmou je nejhorším možným řešením jakéhokoliv telekomunikačního problému. Můžu potvrdit vlastními zkušenostmi :) Když jsem ještě bydlel ve městě, mohl jsem si dokonce dovolit ten luxus se tohoto rčení držet, veškerou komunikaci řešilo vcelku bezproblémové internetové připojení od Kabelové televize Přerov.

Život na vesnici má však svoje špecifiká, jedním z nich je omezený výběr internetového připojení. Pominu-li zrůdnosti typu dial-up a GPRS, můžete si povětšinou vybrat mezi ADSL a wifi (starostóóóó, někde mají i tu kabelovku!). A ADSL má (aspoň zatím) taky špecifiká, jako třeba paušál za hlasové služby, což jej ze slušných nabídek dopředu diskvalifikuje.

Naštěstí se dá celkem jednoduchou fintou paušálu zbavit, potom matematika vypadá krapet jinak a necelých 500 za 2M/128k (výhledově 8M/512k) je myslím zkousnutelných. A protože je třeba Telecomu škodit kde se dá, hlasové volání je přes CPS nastaveno na České Radiokomunikace a ADSL připojení tamtéž. Jedinou položkou, kterou nakonec Telekomika fakturovala, zůstávalo 15 peněz za pronájem přístroje.

Ačkoliv se nerealizovala moje původní idea zavedení přístroje do libovolného tělesného otvoru náhodně vybraného pracovníka(ce) značkové O2 prodejny, samozřejmě sluchátkem napřed, celá procedura proběhla v klidu bez mé účasti. Co myslíte, došla ještě nějaká faktura? Samozřejmě že ano, tentokrát na celou 1 (slovy jednu) korunu českou. A to je důvod mojí škodolibé radosti, protože jenom vytištění toho dokladu musí minimálně tuhle částku stát, nemluvě o obálce, kompletaci zásilky, poštovném a zaúčtování!

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`