Vaše obrazovky zčernají ...

nosný slogan v nejnovější bitvě Microsoftu ve válce s nelegálním softwarem, mi bůhvíproč evokuje svého času rozesílané černé pytle od BSA, pánové jsou asi krapet gothic :) Celá akce, zaměřená v první fázi na Windows Vista, pravděpodobně souvisí s nedávno vydaným SP1. Pro tuto teorii mluví i pozdější spuštění pro XP, kde pro změnu očekáváme vydání SP3.

Windows zčernajíWindows zčernají

Nejsem si jistý, zda je kampaň dobré spouštět právě v době, kdy mají počty nelegálních instalací Windows sestupnou tendenci, soudě alespoň podle svého okolí a jejich čím dál vyšší obliby v supermarketově prodávané laptop produkci, samozřejmě i se systémem.

Netuším, jestli je dobrým nápadem cílit právě na Visty, jejichž podíl mezi Windows systémy stále olizuje hranici 10% (XP okolo 80%, 5% 2000 a zbylé 95 klony po cca procentu), což jsou čísla ze statistik webů, kolem kterých se pohybuju. Těch samých Vist, které máme za úkol ve firemních počítačích nahrazovat XPčky. A o stejný úkon jsem byl požádán i u několika počítačů privátních.

Vím jistě, že není dobré nechat o akci informovat redaktory TV Nova, kteří popletou hodinky a holinky, a to ani po jejich předchozím a důkladném PŠM, nebo chcete-li moderněji, brainstormingu. Celou reportáž už ostatně stihli rozcupovat jinde.

O čem jsem skálopevně přesvědčen je, že stejně jako u předchozích vln ověřování XP bude díky samokurvícím mechanismům™ zasaženo jisté procento legálních instalací. A v situaci, kterou jsem shodou okolností řešil zrovna minulý týden, a kdy se nemůžu dostat k ovládacímu programu CDMA modemu, se aktivace přes internet provádí těžce. Velmi těžce.

Není dobré nasírat si platící zákazníky. Můžu v lepším případě doufat, že mi utečou jenom k XP. Ti radikálnější by totiž mohli skončit až někde u linuxu – surfovat, e-mailovat či IM komunikovat, vypalovat nebo pouštět multimédia jde v moderních distribucích celkem bezproblémově.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`