Windows Vista nebo XP?

Ptá se Laco na blogu, i když je to od něj, jako zastánce Windows Vista, otázka víceméně řečnická. Pokud byste chtěli jednoznačnou odpověď ode mě, tak by zněla nejspíše na desktop Visty, na notebook XP, samozřejmě pokud okolnosti dovolí, protože obstrukce výrobců ohledně XP ovladačů k novějšímu železu jsou až nechutné (a zdravím speciálně do Aceru a HP).

Moje nejvážnější výhrada k Vistám je totiž jejich rychlost, respektive pomalost, více se projevující právě na relativně slabším hardware, kterým notebooky oproti svým desktopovým kolegům disponují. Nabídla Vista skutečně tolik nových funkcí, aby to stálo za zpomalení práce (i milisekundy zdržují, jak praví klasik ;)?

Rozdíl je patrný tím spíše, pokud si na jednom počítači vyzkoušíte oba systémy, a dovolím si odcitovat názor z jednoho fóra: Now, I NEED TO TELL YOU that after my xp installation I will NEVER go back to Windows Vista. This computer FLY with windows XP. I will recommend you to install the XP, it worth the try. I já jsem se tu svého času zmiňoval o až neskutečném rychlostním skoku při přechodu Vista/7 Beta. Nezbývá než doufat, že to Microsoft ve finální verzi nezdupe :)

Druhou výhradou je možná nekompatibilita některých periférií, u mě doma to odskákal skener od Epsonu, v diskuzi u Laca jsem zahlédl něco o problémech s TV kartou. Uznávám, že toto nebude až tak politikou Microsoftu, jako spíše výrobců, kteří vidí příležitosti k prodeji nového haraburdí. A vrátím se zpět k prvnímu odstavci, musí dělat výrobci obstrukce v případě nového haraburdí, které jste právě zakoupili?

Naštěstí mne hromadné nasazování Vista (aspoň prozatím) minulo, nekompatibilního hardware bude předlouhý seznam, stejně jako svého času při přechodu DOS/WIndows 3.11 – Windows 95 či Windows 95/98 – Windows 2000/XP. Postupnou obměnou se to samozřejmě zlepší, ale to mám vážně vyhazovat jinak funkční skener? Hynku, Martine, Kateřino ...?

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`