Wohnout a pomačkaný karton veverek

Kapela Wohnout se odhodlala k experimentálnímu kroku – svoje nové album Karton veverek vystavila volně ke stažení, a to za cenu, kterou si ten který soudruh sám určí. Slovy kapely, najdeš tu celé album nebo jednotlivé skladby, soubory jsou ve formátu MP3 (320 kbps) a bez ochrany DRM. A navíc - sám se rozhodneš, kolik za něj chceš zaplatit. Jak už to tak bývá, jinak chvályhodnou snahu musí vždycky někdo zkurvit. Vystavený karton veverek je totiž poněkud pomačkaný.

Pokud si stáhnete nějaké album ve fuj fuj pirátské releasi, bude skoro vždy perfektně otagovaný. A jak jsou na tom stažené veverky?

Karton veverek a id3 tagyKarton veverek a id3 tagy

Růžově podbarvené řádky značí absenci id3v2 tagu, mají trošku bordel v žánrech, nevyplněné číslo stopy, žádný cover-art a co už na obrázku nevidíte, jsou třeba nevyplnění autoři či copyright. Sečteno a podtrženo, nic moc. Podle webu bylo už za album utrženo 176 603 kocourkokreditů, to se vážně nenašlo blbých $29.95 za licenci (třeba) Tag&Rename?

Vůbec, prodej digitální hudby či oficiálně nabízené volné downloady mi přijdou jako vcelku zajímavé téma, a tak bych si dovolil věnovat mu v průběhu příštího týdne samostatný článek. A pokud se k tomu donutím, dovolil bych si časem doplnit i jeden – dva exkurzy do minulosti ...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`