Začátek konce žumpy v internetových diskuzích?

Není žádným tajemstvím, že české internetové diskuze nejsou mnohdy více než kupkou páchnoucího hnoje. Můžeme to sice brát jako daň za demokracii případně svobodu slova, stejně jako si troufám tvrdit, že nikdo nikoho nenutí klikat na odkaz číst celou diskuzi. Faktem je, že se internetová média snaží nejrůznějšími způsoby (a s různou úspěšností) problém řešit.

Novinky.cz se rozhodly zrušit anonymní diskuze a já jim dávám palec nahoru. Tedy ne za tento krok samotný (i v anonymní diskuzi se mohou vyskytnout příspěvky k věci, které by diskutér pod svou skutečnou identitou nemohl z nejrůznějších důvodů nikdy zveřejnit), ale za odvahu jít svou cestou a zkusit něco jiného než běžný folklór tzv. moderovaných (čti cenzurovaných) diskuzí.

Těžko říci, nakolik bude tento krok úspěšný. Cesta do nejtemnějších hlubin duše diskutéra na Novinkách.cz mi přijde spíše jako celkem dobré téma na diplomovou práci v některém z psychologických či psychiatrických oborů než na nějaké analýzy v jednom krátkém blokpostu. Zrovna tak si nedělám iluze o tom, že český člověk si zase nějakou tu skulinku k obejití nenajde. Ale jak říkám, někdo musí zkusit i ty neprošlapané cestičky ...

Schválně, kolik registrací bude na jméno Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně?

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <pre> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Images can be added to this post.

Více informací o možnostech formátování

`