about

warning: Creating default object from empty value in /home/zdenny/www/blok/html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Můj milý internetový deníčku ...

... promiň mi, že jsem si tě nejmíň 666 dní nepsal ...

Protože se hodlám věnovat světu, kterému absolutně nerozumím, světu internetových seznamek ... a mám spoustu otázek, a vůbec žádné odpovědě ...

20 000. track na last.fm

Jsou to asi 4 měsíce, co jsem protočil track s pořadovým číslem 10.000, a dnes už mám dvojnásobek :)

Jo, ten šikovný skript pro generování milestones se válí tady.

Ve správnou chvíli na správném místě

Získat u globální služby hezké ID se rovná malému zázraku. V dřevních dobách Google mailu se mi podařilo ulovit adresu zdenny@gmail.com a úspěšný jsem byl i včera na Facebooku: www.facebook.com/zdenny. Zkuste, třeba ještě něco zbylo :)

První letošní bečka R.I.P.

Stejně jako vloni, i letos znamenám do análů start bečkové sezóny, letos jsme vydrželi do 25. dubna :) Počasí nám tentokrát přálo, ti nejvytrvalejší, jistě k velké radosti sousedů, vydrželi až do brzkých ranních hodin ...

Pár fotek akvária

Do galerie jsem přidal pár fotek našeho nového akvárka.

I když se to na první pohled nezdá, fotit akvárium není až taková prdel. První fotky jsem zkoušel dělat stařičkým Olympusem C220Z, jenže s bleskem vypnutým kvůli odleskům se to moc v ruce udržet nedá. S Panasonicem DMC-FZ4 přepnutým na nejvyšší citlivost a stabilizátorem obrazu už to je o něco lepší, ale stejně by to asi chtělo stativ a brát to z větší vzdálenosti a s delším ohniskem ...

Spammeři útočí ... II

Dlouhou dobu jsem tu měl povolené volné vkládání komentářů, dneska jsem ovšem musel po dlouhé době mazat asi dvacítku komentářových spamů. Rozhodl jsem se znovuzavést, doufejme že jen dočasně, ruční schvalování komentářů od neregistrovaných uživatelů.

Všem slušným diskutérům se omlouvám, nechci vás zbytečně nutit do stodvacátésedmé registrace kvůli jednomu či několika diskuzním příspěvkům ... Případné náměty na vhodné Drupal moduly jsou samozřejmě vítány :)

10 000. track na last.fm

Po půl roce (a hodně malém kousku) na last.fm jsem protočil track s pořadovým číslem 10 000. Jubilejní písničkou se stává Dívka s perlami ve vlasech od Aleše Brichty.

Úplně zapomenuté výročí

Ani nevím, z jakého důvodu jsem měl zafixováno, že jsem tenhle web startoval koncem února 2007. Skutečností totiž je, že první příspěvek na bloku nese datum 30. leden 2007.

I když bývají období, že se kadence nových příspěvků povážlivě snižuje, poslední měsíc by se dal označit jako příspěvkově nadprůměrný. To může znamenat, že mě buď zaujalo nějak více událostí, anebo se pomalu probouzím ze zimního spánku :)

Čili – děkuji všem svým dosavadním čtenářům za přízeň. Mnoho úspěchů do dalších let si popřeju sám, nikdo to totiž tak hezky neudělá :)

ADSL: zrychleno

ADSL - status z modemuADSL - status z modemu

ADSL - měřák na dsl.czADSL - měřák na dsl.cz

blok.zdenny.cz na Drupalu 6

Jak jsem avizoval, odhodlal jsem se k povýšení engine webu na Drupal 6. Vidím tu ještě několik drobných chybek, které ale nemám momentálně sílu řešit. Budu se snažit v průběhu dne, na základní funkčnost to snad nebude mít vliv ...

`