auto moto

warning: Creating default object from empty value in /home/zdenny/www/blok/html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

První jarní vyjížďka

Ačkoliv jsem konec loňské motosezóny avizoval v půlce října, ve skutečnosti jsem neodolal a motorku proháněl ještě prvních pár dní v listopadu, sice jenom piánko, ale přece :)

A den D, tedy vymetení pavučin z motoru, nadešel právě dnes. Zase jenom piánko, bez papírů a hodně nalehko oblečený, ale prvních pár kilometrů padlo.

Třeba se někde na cestě potkáme ;)

Chunlan Tiger 125Chunlan Tiger 125

Ladovská zima?

Když začalo před silvestrovskou půlnocí padat z oblohy to bílé svinstvo, nikdo ještě netušil, co nám přinesou dny následující, a že TV Nova označí ve včerejších zprávách aktuální situaci za nejhorší zimu za poslední dva roky (!).

Nový šéf dopravky dlouho nevydrží

Nový šéf dopravní policie je celkem odvážný :) Ještě před svým uvedením do funkce se vyjadřoval dost neuctivě o kontrolách lékárniček, teď si pro změnu dovolil obout se do vševědoucího Ministerstva a jeho tanečků kolem nové značky zimní výbava.

Co myslíte, bude dřív přinucen změnit názor, anebo bude nejslabší a dostane padáka?

Motosezóna skončila

Zatímco ještě v sobotu jsem na cestě potkával desítky motorek, v neděli už to byly pouhopouhé dva kousky. Je to tak – letošní motosezóna je v tahu. Tedy, ne že by se nedalo vyjet, ale srážející se mlha na brýlích po ránu není zrovna nic příjemného. A že počasí v posledních dnech vypadá pořád stejně – mlha s proměnlivou intenzitou v závislosti na denní době, až na tu sobotně-odpolední slunečnou výjimku.

No, je nejvyšší čas umýt, naleštit a zakonzervovat na zimu. Nashledanou na jaře :)

Policejní náčelník se zbláznil

Policajti mají občas svérázné nápady. Neměli by je ale pouštět k četbě memoárů slavných sovětských generálů druhé světové války, protože nápad stavět motorkáře lidským štítem mi připadne jako střižený podle téže šablony. S tím rozdílem, že generálové si taktiku нас много dovolit mohli, zatímco policajti si setrvale stěžují na personální podstav.

Skútr nebo auto? Motorka!

iHeute.cz informovala o německém průzkumu srovnání nákladů provozu auta vs. skútru s celkem očekávatelným výsledkem, že skútr vyjde levněji, přestože sáhli po relativně vysoké kubatuře 250 ccm.

I já jsem loni po přesunu na vesnici, možná na popud Marigoldova článku, začal uvažovat o pořízení něčeho jednostopého s motorem. Představa se nakonec proměnila ve skutečnost a já se podělím o pár osobních zkušeností.

`