browsery

warning: Creating default object from empty value in /home/zdenny/www/blok/html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Polámal se mraveneček, centrum.cz nebo Chrome?

Je to už týden nebo možná dva, co mi e-mail na centrum.cz zobrazí místo přihlašovací stránky jenom stále se načítající bílou plochu a ve stavovém řádku se šklebí hlášení o čekání na mezipaměť.

Mrtvý e-mail na centrum.czMrtvý e-mail na centrum.cz

Kde udělali soudruzi z Google chybu?

Vlastní prohlížeč vyvíjeli v Google údajně i proto, aby zajistili bezproblémovou funkčnost vlastních vebových aplikací.

Google Chrome vs. Custom Search EngineGoogle Chrome vs. Custom Search Engine

I přes otravnou hlášku se zdá, že v tomto konkrétním případě to na funkčnost nemá žádný vliv. Ovšem v případě jiných aplikací už jisté problémy jsou.

Statistiky občas ukazují divné věci

... a proto je třeba je brát s rezervou ...

Kde je Explorer?Kde je Explorer?

Google Chrome a statistiky

Google Chrome má za sebou první týden veřejného života a je čas se podívat, co na to říkají statistiky a jestli se k němu vůbec znají.

Pro zpracování serverových logů používám AWStats, instalovaný z depozitáře distribuce. Ale AWStats mlčí:

Chrome a AWStatsChrome a AWStats

Google Chrome na druhý pohled

Od včerejšího článku uplynulo více než 24 hodin vody, a protože jsem Google Chrome nainstaloval kromě soukromého i na pracovní počítač a na obou poctivě a intenzivně používal jako defaultní prohlížeč, dovolím si připojit několik dalších postřehů, tentokrát spíše negativních.

Chrome – webový prohlížeč od Google

Jako blesk z čistého nebe přišla včera zpráva o vypuštění webového prohlížeče Chrome z dílny internetového gigantu Google. A jak je už jejich zvykem, samozřejmě označený jako beta. Browser je postavený na opensource enginu Webkit a zdá se, že si vývojáři v rámci psaní Androidu odskočili a portovali prohlížeč na desktopovou platformu.

Google Chrome - úvodní stranaGoogle Chrome - úvodní strana

Internet Explorer 7 už dorazil i k nám

Když jsem včera večer bloudil po webu Microsoftu a hledal nějaké informace o kodecích pro přehrávání DVD, překlikl jsem nakonec i na web Windows Update. Smála se tam na mě jediná kritická záplata - IE7. I neodolal jsem a odklikl, koneckonců, mašin se šestkovou verzí mám kolem sebe stále dost :)

IE 7 screenshotIE 7 screenshot

`