fotopostřehy

warning: Creating default object from empty value in /home/zdenny/www/blok/html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Event log Windows aneb babo, raď

Log událostí je to správné místo, které nás v případě problémů se systémem navede k jejich původci. Tedy většinou:

Záznam v event loguZáznam v event logu

Vista ready RAM?

Pamatuju se, jak jsme svého času samolepkami Rok 2000: testováno! polepili kdejaký kazeťák, rychlovarku nebo popelník. Jenže tohle asi někdo myslel vážně:

Vista ready RAMVista ready RAM

Půjdou mi na tom sedmičky? A linux? Otázky, samé otázky ...

Kdéséséreš aneb i Google má své dny

Nejsem si jistej jestli to je maďarština, ale čeština určitě ne :)

I Google má své dnyI Google má své dny

Romantika musí být

Aké pekné pesničky nám napísali súdruhovia v Sovietskom Zväze:

Len tá trúba im tam chýba, len tá trúba ...

Výkon je relativní pojem

Když jsem vloni před Vánocemi lehce strhal srovnání levných počítačových sestav made in iDNES.cz, možná jsem to krapet přepískl, protože označení office počítačové sestavy jako herní počítač s brutálním výkonem se vůbec nemusel zrodit v hlavách redaktorů tamní Technet sekce.

Uvědomil jsem si to až dnes na obědě, když jsem v místním plátku objevil inzerát mateřské firmy Bédi Trávníčka:

Acer Aspire One od Bédi TrávníčkaAcer Aspire One od Bédi Trávníčka

Tedy, označit Intel Atom 1,6 GHz jako výkonný procesor chce celkem odvahu, že se i moje dual-core mobilní Pentium na 2 GHz asi půjde stydět. I když, ve srovnání na nějaký Zilog Z80 má ten inzerát vlastně pravdu, wtz ...

Pár fotek akvária

Do galerie jsem přidal pár fotek našeho nového akvárka.

I když se to na první pohled nezdá, fotit akvárium není až taková prdel. První fotky jsem zkoušel dělat stařičkým Olympusem C220Z, jenže s bleskem vypnutým kvůli odleskům se to moc v ruce udržet nedá. S Panasonicem DMC-FZ4 přepnutým na nejvyšší citlivost a stabilizátorem obrazu už to je o něco lepší, ale stejně by to asi chtělo stativ a brát to z větší vzdálenosti a s delším ohniskem ...

Univerzální ometač antén

Satelitní příjem má přes své nesporné výhody i jisté špecifiká. Kupříkladu takový těžký, mokrý sníh nalepený na parabole či LNB dokáže s příjmem nadělat pěknou paseku. A co teď, když na anténu nedostanete ani z okna, ani ze země?

Univerzální ometač parabol aneb smetáček na teleskopické tyči :)Univerzální ometač parabol aneb smetáček na teleskopické tyči :)

První letošní bečka padla

Přestože nám počasí vůbec nepřálo, popravili jsme včera první letošní bečku :)

Kdo umí parkuje, kdo neumí lajnuje

V Přerovských novinách mě dnes zaujal článek na téma parkování ve městě. Přestože by se s některými částmi nečtivého elaborátu souhlasit dalo, s jinými už méně – nalajnovat a buzerovat, proč? Parkovat se totiž musí umět ...

Laguna v presuLaguna v presu

`