historie

warning: Creating default object from empty value in /home/zdenny/www/blok/html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Manic Miner počtvrté

Před časem jsem odkazoval na tři remaky osmibitové arkády Manic Miner. Nedávno se mi na půjčené flashce dostala do rukou verze pro Windows, která řeší některé neduhy, zmiňované v minulém postu.

Manic Miner - splash screenManic Miner - splash screen

Byrokracie včera a dnes

Když jsem si loni na cesty do práce pořídil přibližovadlo zvané fichtl, věděl jsem, že to na moji váhu nejspíš nebude to pravé ořechové. Pro letošní motosezónu jsem si tedy dal předsevzetí pořídit něco aspoň o málo silnějšího. K tomu jsem bohužel potřeboval jednu drobnost – rozšířit řidičák. A když už se do podobné akce pouštím, tak rovnou bez omezení kubatury.

Autoškolu i závěrečné zkoušky mám v tuto chvíli úspěšně absolvované, samotný řidičák v nedohlednu. Poslyšte proto, kterak si soudruzi, lhostejno zda z ODS, ČSSD či KSČ(M), představují zjednodušení byrokracie v praxi.

Jak to chodilo u Telecomu

V souvislostí s akcí O2Off jsem se zmínil, že (ex)Telecom se nějak nepřetrhl, ani co se péče o poměrně významné zákazníky týče. Jak to tehdy bylo?

Třikrát Manic Miner

Manic Miner byla úplně první hrou, kterou jsem kdy na počítači hrál. Pokud vzpomínám dobře, bylo to někdy v roce 1986, tedy před více než 20 lety. A nikoliv na domovské platformě, čili ZX Spectru, ale na pekelném stroji PMD-85.

Manic Miner screenshotManic Miner screenshot

Hru si můžete zahrát i dnes, a nemusíme se omezovat jen na některý z emulátorů Spectra. Kde a jak?

`