internet

warning: Creating default object from empty value in /home/zdenny/www/blok/html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Nový Drupal web: usacarsantl.cz

Tak se nám ta rodinka Drupal webů utěšeně rozrůstá, dalším přírůstkem jsou stránky firmy zabývající se servisem amerických automobilů a opravami automatických převodovek pro vozy všech značek, které můžete najít na adrese www.usacarsantl.cz.

V první fázi jsem do Drupalu převedl obsah původních statických stránek a nyní pracujeme na implementaci e-shopu na platformě Ubercart.

Zvrácený humor reklamních systémů

Kontextová reklama je opravdu kontextová. Podívejte, co se mi zobrazilo v korespondenci s kolegou, který se už dva měsíce válí doma s pochroumanýma zádama:

Google má recept i na bolavá zádaGoogle má recept i na bolavá záda

Neber jméno Boží nadarmo!

Připadám si tak trochu jako v IT Crowd aneb když napíšete do Google Google, zničíte tím celý Internet. Tedy ne že by stalo něco tak strašného, nicméně mám silný pocit, že když zmíním v článku Google, článek spadne ze svého původního čtvrtého místa na první straně hledání někam na smetiště dějin a jako bonus se mi vynuluje toolbar pagerank titulky. To je mi práce ...

Hranický rockfest ještě jednou

Přiznám se, že pro zveřejnění reportu z Hranického rockfestu jsem měl i tak trošku vedlejší úmysly. Zajímalo mě totiž, jak se ke zmíněnému příspěvku postaví Google. Proč?

Ve správnou chvíli na správném místě

Získat u globální služby hezké ID se rovná malému zázraku. V dřevních dobách Google mailu se mi podařilo ulovit adresu zdenny@gmail.com a úspěšný jsem byl i včera na Facebooku: www.facebook.com/zdenny. Zkuste, třeba ještě něco zbylo :)

Windows Live vs. Bing – kam se sitemap.xml?

Spuštění nového vyhledávače Bing z dílny Microsoftu proběhlo už minulý týden snad všemi více i méně seriózními médii. Jak jsem včera zjistil pohledem do logu, pravděpodobně v souvislosti s touto událostí přestalo fungovat odesílání sitemap souborů webu s návratovým http kódem 301 (moved permanently).

Start vyhledávače totiž mimo jiné znamenal i přesun zázemí microsoftích webmaster tools z původní adresy webmaster.live.com na www.bing.com/webmaster. Správná adresa pro propingnutí aktualizace souboru se sitemapou je tedy nyní http://www.bing.com/webmaster/ping.aspx?siteMap=[sitemap].

Nečekaná sebekritika Kačky JauJau

Kačenka JauJau, familierně zvaná též Biomasa, poskytla iDNES rozhovor až s nečekanou dávkou sebereflexe: Kateřina Jacques: Ve sněmovně je víc tuposti, než by se čekalo.

Jenže jak se zdá, dneska dokáže i blbost prodávat: Zelení přetavili trapas Jacques s biomasou ve volební klip. Teď už jenom schází, aby komanči nějak šikovně přepracovali legendární žádnej z nás, nebere takový prachy ...

Datové schránky – průser na obzoru

Íčko Langerovo, přesně ve svém obvyklém stylu není důležité to co děláš, ale co říkáš, že děláš, rozjelo reklamní kampaň ke své poslední hračce, datovým schránkám. Reklamní spot se mihnul dokonce včera i dnes pod časomírou před hlavními zprávami na naší vaší televizi. A já tuším další slušný průser nebo chcete-li blamáž na obzoru ...

O2 má samé spokojené zákazníky

Tak si poklidně brouzdám po webu iDNES.cz a koutkem oka dole v sekci výběru z blogů zahlédnu povědomé klíčové slovo – O2. A mé tušení nezklame, u O2 mají zase o dalšího spokojeného zákazníka víc.

Mimochodem, opravdu by mě zajímalo, proč si někdo dobrovolně pořídí ten paskvil zvaný O2 TV ...

Horký víkend v Přerově

Město Přerov zažilo opravdu horký víkend, a to nemyslím jen teplotně :) Sumář článků i vlastní fotogalerii přináší Martin na webu Foto Přerov.

`