muzika

warning: Creating default object from empty value in /home/zdenny/www/blok/html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

20 000. track na last.fm

Jsou to asi 4 měsíce, co jsem protočil track s pořadovým číslem 10.000, a dnes už mám dvojnásobek :)

Jo, ten šikovný skript pro generování milestones se válí tady.

Česká protipirátská unie: vrcholné stádium demagogie

Ministerstvo vnitra přijalo registraci České pirátské strany a hned je z toho patřičné haló. Ne že bych od nich čekal nějaké zázraky nebo nedejbože průnik do parlamentu, ale když už nic jiného, mohla by být jistou mediální protiváhou tiskovým zprávám stávajících autorských organizací, papouškovaných mainstreamovými novináři jakožto seriózní zpravodajství.

Poslyšte, co zahlédlo mé vlhké oko ve včerejší hlavní zpravodajské relaci na naší vaší:

Hranický rockfest 2009

Musím se přiznat, že poslední dva roky jsem letní festivaly kvůli spoustě jiných starostí celkem flákal. Letošek už vypadá o něco rozumněji, a tak jsme letošní sezónu zahájili v sobotu Hranickým rockfestem v místním letním kině.

Ačkoliv v pátek vypadalo počasí všelijak, v sobotu dostalo rozum a i když oskar vylezl až někdy k večeru, ze zamračené oblohy nespadla ani kapka. Do areálu jsme dorazili krátce před oficiálním zahájením, za právě probihajícího zvučení první kapely. Čas akorát tak na první pivko a ...

Politická píseň Sokolov & český papaláš

Tradice se prý mají udržovat a tak zde máme obnovený festival politické písně v Sokolově. Leč nezoufejte, nad line-upem musí legendární soudruh Jan Krýzl rotovat v hrobě :)

Spolu s festivalem je vyhlášena i anketa Český papaláš. Nominace vskutku výživné, nicméně když už se pořadatelé jednou odvolávají na Orwellovu Farmu zvířat, mohli vzpomenout i román 1984, který mi bůhví proč evokuje Ivánka Íčko Langera, na něhož nominace bohužel nezbyla.

Proč? aneb restartovaný Arakain

Protože jsem osobně velice málo kulturní člověk, první letošní koncertní akci jsem absolvoval až včera, pokud si dobře vzpomínám, tak posledním loňským zářezem byli Törr a Alkehol v těsně předvánočním víkendu.

Od první předkapely (Venefica?) jsem vydržel celé jeden a půl písničky, pak jsem raději zvolil strategický ústup do restauračního zařízení za kamarádem a Birellem :) Druhou v pořadí (Empire) už jsme zvládli s přehledem, zajímavý mi přišel kytarista s vizáží exTitanického Žorko Enčeva.

Arakain naběhnul před slušně rozehřáté publikum krátce po desáté. Restartové novinky prokládali staršími věcmi, i když z těch opravdových vykopávek zazněly snad jenom Kamennej anděl a Zase spíš v noci sama. Musím přiznat, že ačkoliv mě nové album na první poslech extra nezaujalo a pořád jsem se nějak nemohl srovnat s obsazením postu zpěváka, naživo mne Arakaini s Honzou Toužimským v čele přesvědčili. A co jsem tak po očku sledoval reakce okolí, nejen mě :)

Pokud to mám shrnout, celkový dojem z koncertu výborný, kladně hodnotím zvuk, na čemž se možná podepsal i fakt, že jsem po dlouhé době nestál v první lajně, ale s lehkým odstupem. Drobná kaňka na kráse přišla až s koncem celého setu (cca hodinka a půl), ještě dvě – tři věci zaznít měly, už jen proto, že na nadpisovou a svým způsobem generační výpověď Proč? se nedostalo vůbec ...

UPDATE: on-line rozhovor s Honzou Toužimským
UPDATE 2: Ozzák pokřtil nové album Arakainu, jehož zpěvák při koncertu zkolaboval

Romantika musí být

Aké pekné pesničky nám napísali súdruhovia v Sovietskom Zväze:

Len tá trúba im tam chýba, len tá trúba ...

Wohnout a pomačkaný karton veverek

Kapela Wohnout se odhodlala k experimentálnímu kroku – svoje nové album Karton veverek vystavila volně ke stažení, a to za cenu, kterou si ten který soudruh sám určí. Slovy kapely, najdeš tu celé album nebo jednotlivé skladby, soubory jsou ve formátu MP3 (320 kbps) a bez ochrany DRM. A navíc - sám se rozhodneš, kolik za něj chceš zaplatit. Jak už to tak bývá, jinak chvályhodnou snahu musí vždycky někdo zkurvit. Vystavený karton veverek je totiž poněkud pomačkaný.

10 000. track na last.fm

Po půl roce (a hodně malém kousku) na last.fm jsem protočil track s pořadovým číslem 10 000. Jubilejní písničkou se stává Dívka s perlami ve vlasech od Aleše Brichty.

Jak opravit chybnou délku mp3

Občas jsem donucen k přetagování nějakých mp3, obzvlášť pokud jde o ty z pochybnějších zdrojů :) Jde to samozřejmě doťukat ručně, ale určitě efektivnější je stáhnout si informace o skladbách z cddb/freedb databáze, čímž si mimo jiné můžeme ověřit i (ne)kompletnost alba. Někdy se ovšem stane, že program pro editaci id3 tagů (používám Tag&Rename) díky chybné hlavičce mp3 ukazuje nesprávný údaj o bitrate souboru a tím i naprosto nesmyslnou délku skladby, a na nějaké ověření proti databázi můžeme zapomenout.

Eva a Vašek aneb punk's not dead, vy volové

Některé profily na last.fm mají svoje zvrácené kouzlo, přesně tak jak to mám rád.

Eva a Vašek na last.fmEva a Vašek na last.fm

Mimochodem, víte proč jsou Eva a Vašek nepřekonatelní v prodeji CD? Protože se důchodci ještě nenaučili vypalovat ...

`