nevážně

warning: Creating default object from empty value in /home/zdenny/www/blok/html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zvrácený humor reklamních systémů

Kontextová reklama je opravdu kontextová. Podívejte, co se mi zobrazilo v korespondenci s kolegou, který se už dva měsíce válí doma s pochroumanýma zádama:

Google má recept i na bolavá zádaGoogle má recept i na bolavá záda

Kdéséséreš aneb i Google má své dny

Nejsem si jistej jestli to je maďarština, ale čeština určitě ne :)

I Google má své dnyI Google má své dny

Jen ať vejce létají!

Během posledního týdne na nás vylétne vejce snad z každého druhého článku. Zkusím tedy přidat ještě jeden, ale slibuji, že kromě úvodního odstavce v něm žádné hlubokomyslné úvahy, Paroubka, ČSSD, ODS, pravici, levici ani Czechtek nenajdete.

Jak mí pravidelnější čtenáři postřehli, léta s dvojkou na začátku už mám (bohužel) nějaký ten pátek za sebou, základní školu jsem tedy začal navštěvovat na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Mimo jiné se tehdy v rozvrhu vyskytoval předmět nazvaný občanská výchova, který měl za úkol z nezbedného žáčka vychovat vzorného socialistického ovčana.

Uznávám, že skládat povinné zkoušky z marx-leninismu na vysoké asi taková prdel nebyla, ale my jsme občanku měli celkem rádi. Nepsaly se písemky, nezkoušelo se a soudružky učitelky se předepsaných osnov držely jen velmi volně. Vysvětlujte taky jedenácti-dvanáctiletým parchantům rozdíl mezi demokracií a socialistickou demokracií, když oblíbený příměr, že rozdíl je asi stejný jako mezi aktem a pietním aktem, by byl minimálně na kárné řízení. Mnohem častěji tedy docházelo na příběhy ze života, samozřejmě s morálním ponaučením na konci.

Mnoho si jich už nevybavím, ony to taky nebyly žádné brutality typu story Pavky Korčagina, ale na jednu jsem si právě během tohoto týdne s omeletou vzpomněl. To když došla řeč na opravdu nevkusnou volební kampaň v roce 1946. Na podrobnosti si už asi nevzpomenu, i google nechám protentokrát na pokoji, myslím že nejsou až tak podstatné. Pointou příběhu totiž bylo, že dnes už díky socialismu takové nechutnosti zažívat nemusíme, protože máme tu vymoženost voleb s jednotnou (a jedinou) kandidátkou Národní fronty!

Takže přátelé, nenechme se médii ani politiky zmást. Nechci jednotnou kandidátku nové národní fronty! Dokud létají vejce, je to s demokracií v naprostém pořádku!

Nečekaná sebekritika Kačky JauJau

Kačenka JauJau, familierně zvaná též Biomasa, poskytla iDNES rozhovor až s nečekanou dávkou sebereflexe: Kateřina Jacques: Ve sněmovně je víc tuposti, než by se čekalo.

Jenže jak se zdá, dneska dokáže i blbost prodávat: Zelení přetavili trapas Jacques s biomasou ve volební klip. Teď už jenom schází, aby komanči nějak šikovně přepracovali legendární žádnej z nás, nebere takový prachy ...

Romantika musí být

Aké pekné pesničky nám napísali súdruhovia v Sovietskom Zväze:

Len tá trúba im tam chýba, len tá trúba ...

Krize, krize, krize ...

Krize se na nás valí doslova ze všech stran, ale jen málokdo se ji snaží pojmout aspoň trochu kreativně. A když už náhodou, hned je oheň na střeše.

Krize po božkovsku ...Krize po božkovsku ...

Nedá mi to nevzpomenout na jeden fousatý vtip:

Polovina národa vidí svou budoucnost optimisticky. Druhá polovina nemá na chlast peníze.

P.S. Páni novináři, trošku nadhledu ...

Jeden politicky nekorektní

Co udělá gadžo, když po něm Dežo hodí granát?
Odjistí ho a hodí zpátky!

(inspirováno iDNES.cz)

Jak nečtou Přerovské noviny na přerovském magistrátě

Přerovské noviny jsou internetovým plátkem, který je nejen pro přerovskou radnici pěkným trnem v oku. Je veřejným tajemstvím a zajímavým paradoxem, že ačkoliv ho nikdo z magistrátu nečte, všichni dobře vědí, o čem píše (a občas se svým nejvyšším škodolibě smějí).

Člověk se i díky vlastnímu serveru občas dozví zajímavé věci. Jako třeba dneska při letmém nahlédnutí do logu:

PN - záznam v toplistuPN - záznam v toplistu

PN - záznam v loguPN - záznam v logu

P.S. pro případné inkvizitory z radnice: jako na potvoru se mi všechny logy právě vymazaly :)

Jedna moravská

A v současné době vcelku aktuální:

Stav, který doktoři běžně označují jako nachlazení, je jenom akutní nedostatek slivovice v krvi ...

Adieu romale

Tak nám melouni do vlády nanominovali místo bláznivé Džamily Michaela Kocába. No, pokud se k tomu postaví stejně jako k odsunu sovětských vojsk a ve funkci vydrží až do odchodu posledního tmavočecha, držme mu palce :)

`