společnost

warning: Creating default object from empty value in /home/zdenny/www/blok/html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Česká protipirátská unie: vrcholné stádium demagogie

Ministerstvo vnitra přijalo registraci České pirátské strany a hned je z toho patřičné haló. Ne že bych od nich čekal nějaké zázraky nebo nedejbože průnik do parlamentu, ale když už nic jiného, mohla by být jistou mediální protiváhou tiskovým zprávám stávajících autorských organizací, papouškovaných mainstreamovými novináři jakožto seriózní zpravodajství.

Poslyšte, co zahlédlo mé vlhké oko ve včerejší hlavní zpravodajské relaci na naší vaší:

Politická píseň Sokolov & český papaláš

Tradice se prý mají udržovat a tak zde máme obnovený festival politické písně v Sokolově. Leč nezoufejte, nad line-upem musí legendární soudruh Jan Krýzl rotovat v hrobě :)

Spolu s festivalem je vyhlášena i anketa Český papaláš. Nominace vskutku výživné, nicméně když už se pořadatelé jednou odvolávají na Orwellovu Farmu zvířat, mohli vzpomenout i román 1984, který mi bůhví proč evokuje Ivánka Íčko Langera, na něhož nominace bohužel nezbyla.

Jen ať vejce létají!

Během posledního týdne na nás vylétne vejce snad z každého druhého článku. Zkusím tedy přidat ještě jeden, ale slibuji, že kromě úvodního odstavce v něm žádné hlubokomyslné úvahy, Paroubka, ČSSD, ODS, pravici, levici ani Czechtek nenajdete.

Jak mí pravidelnější čtenáři postřehli, léta s dvojkou na začátku už mám (bohužel) nějaký ten pátek za sebou, základní školu jsem tedy začal navštěvovat na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Mimo jiné se tehdy v rozvrhu vyskytoval předmět nazvaný občanská výchova, který měl za úkol z nezbedného žáčka vychovat vzorného socialistického ovčana.

Uznávám, že skládat povinné zkoušky z marx-leninismu na vysoké asi taková prdel nebyla, ale my jsme občanku měli celkem rádi. Nepsaly se písemky, nezkoušelo se a soudružky učitelky se předepsaných osnov držely jen velmi volně. Vysvětlujte taky jedenácti-dvanáctiletým parchantům rozdíl mezi demokracií a socialistickou demokracií, když oblíbený příměr, že rozdíl je asi stejný jako mezi aktem a pietním aktem, by byl minimálně na kárné řízení. Mnohem častěji tedy docházelo na příběhy ze života, samozřejmě s morálním ponaučením na konci.

Mnoho si jich už nevybavím, ony to taky nebyly žádné brutality typu story Pavky Korčagina, ale na jednu jsem si právě během tohoto týdne s omeletou vzpomněl. To když došla řeč na opravdu nevkusnou volební kampaň v roce 1946. Na podrobnosti si už asi nevzpomenu, i google nechám protentokrát na pokoji, myslím že nejsou až tak podstatné. Pointou příběhu totiž bylo, že dnes už díky socialismu takové nechutnosti zažívat nemusíme, protože máme tu vymoženost voleb s jednotnou (a jedinou) kandidátkou Národní fronty!

Takže přátelé, nenechme se médii ani politiky zmást. Nechci jednotnou kandidátku nové národní fronty! Dokud létají vejce, je to s demokracií v naprostém pořádku!

Datové schránky – průser na obzoru

Íčko Langerovo, přesně ve svém obvyklém stylu není důležité to co děláš, ale co říkáš, že děláš, rozjelo reklamní kampaň ke své poslední hračce, datovým schránkám. Reklamní spot se mihnul dokonce včera i dnes pod časomírou před hlavními zprávami na naší vaší televizi. A já tuším další slušný průser nebo chcete-li blamáž na obzoru ...

Krize, krize, krize ...

Krize se na nás valí doslova ze všech stran, ale jen málokdo se ji snaží pojmout aspoň trochu kreativně. A když už náhodou, hned je oheň na střeše.

Krize po božkovsku ...Krize po božkovsku ...

Nedá mi to nevzpomenout na jeden fousatý vtip:

Polovina národa vidí svou budoucnost optimisticky. Druhá polovina nemá na chlast peníze.

P.S. Páni novináři, trošku nadhledu ...

Horký víkend v Přerově

Město Přerov zažilo opravdu horký víkend, a to nemyslím jen teplotně :) Sumář článků i vlastní fotogalerii přináší Martin na webu Foto Přerov.

Jak nečtou Přerovské noviny na přerovském magistrátě

Přerovské noviny jsou internetovým plátkem, který je nejen pro přerovskou radnici pěkným trnem v oku. Je veřejným tajemstvím a zajímavým paradoxem, že ačkoliv ho nikdo z magistrátu nečte, všichni dobře vědí, o čem píše (a občas se svým nejvyšším škodolibě smějí).

Člověk se i díky vlastnímu serveru občas dozví zajímavé věci. Jako třeba dneska při letmém nahlédnutí do logu:

PN - záznam v toplistuPN - záznam v toplistu

PN - záznam v loguPN - záznam v logu

P.S. pro případné inkvizitory z radnice: jako na potvoru se mi všechny logy právě vymazaly :)

Nekuřácká propaganda?

Boom nekuřáckých hospod, barů a kaváren konečně dorazil do Česka, jak píší na iDNES.cz. Škoda jen, že celý článek tak trochu zavání nekuřáckou propagandou, možná i demagogií.

Nehodlám zpochybňovat zkušenosti dvou citovaných majitelů nekuřáckých podniků, dokonce bych prezentovaným číslům i věřil. Jenže, řekneme-li A, měli bychom být schopni říci i B. Za současných podmínek totiž s nekuřáckým prostředím podniku mohou pracovat jako s konkurenční výhodou, a tím přebírat zákazníky svým kuřáckým konkurentům.

Ovšem obávám se, že tato výhoda padne přesně tehdy, kdy bude zákaz kouření nainstalován plošně. Dokonce si troufám tvrdit, že přesně v tom okamžiku budou všechny konkurenční trumfy na straně těch, kteří se rozhodnou nadále provozovat hospody kuřácké, ať už se budou nazývat jakkoliv. A nepochybuji o tom, že nějaké vhodné krytí se (jako vždy) najde.

A tak se ptám, nebylo by tedy lepší nechat konečné rozhodnutí na jistě svéprávných restauratérech, než přijímat desetitisící padesátý osmý nadbytečný a dopředu děravý zákon?

Padáky za porno

Budou možná lítat ve Škodě Auto za před časem populární videoklip s masturbující školačkou, který si její zaměstnanci přeposílali interní poštou. Tedy ne že bych hned rozdával výpovědi, ale s nějakým potrestáním výjimečně souhlasím, a není v tom žádná zášť vůči tuli-tuli pohyblivým obrázkům. Mohl bych zmínit netiketu, ale na tu už dneska bohužel s odpuštěním sere pes. Podívejme se na důvody čistě praktické.

Autorské svazy, věštci nebo orientální bazaristé?

Tak vám tak sleduju televizní noviny na naší vaší televizi a co vám nevidím – stateční Íčkovi hoši s nasazením vlastního života čapli dalšího fuj fuj filmového piráta. A opět můžeme sledovat Prchalové generátor náhodných čísel takřka v přímém přenosu.

`